Pro Evolution Soccer 2017 är ute nu

Pro Evolution Soccer 2017 är ute nu

Vi har tidigare skrivit om Konamis nya treåriga kontrakt med spanska storklubben FC Barcelona och dess framträdande roll i årets upplaga av Pro Evoultion Soccer. Kontraktet ger Konami tillgång till till klubbens stjärnor och exklusiva rättigheter att återskapa FC Barcelonas hemmaarena Camp Nou i digital form.

Pro Evolution Soccer 2017 är ute nu, och Konami uppmärksammar oss om händelsen med hjälp av en ny FC Barcelona-fokuserad trailer. Klubbens legendarer Ronaldhino, Puyol, Henrik Larsson, Luis Enrique och Rivaldo gör alla framträdanden i spelläget My Club, där man kan skriva kontrakt med spelare och tränare för att skapa det perfekta laget.

Här trailern.

FC Barcelona Legends Trailer

It’s time to Control Reality in PES 2017. Watch our brand new trailer focusing on FC Barcelona Legends that will be available in the game. ESRB Rating: EVERYONE.

About The Author

Finlandssvensk anime-, motorsport- och spelentusiast!

Related posts